Meditace s Matkou

Každý pátek od 19:00 hodin se v Schaumburgu konají tiché meditace s Matkou Meerou (pokud není Matka zrovna na cestách). Tyto meditace jsou živě přenášeny a můžete k nim přisednout zdarma a odkudkoli. Klikněte zde: Meditace s Matkou Meerou. Připojíte-li se k uvedenému odkazu mimo uvedený čas, najdete zde archiv předchozích záznamů.

Na stejném odkazu lze přijmout každou neděli také krátké požehnání, které Matka dává po skončení každého daršanu. Toto požehnání bývá obvykle mezi 20:10 až 20:30 hodinou.

O meditaci a džapě

Matka Meera říká, že každý den je dobré meditovat a provádět džapu, což je opakování Božího jména. Meditačních technik existuje velké množství a některé mohou být složité, většina mistrů však radí prosté opakování Božího jména. Matka je orientována prakticky a doporučuje neustálé připomínání si Boha a džapu jako jednu z nejefektivnějších metod. Provádění džapy vytváří vlastní vibraci, která nás obklopuje a chrání a prostupuje celou naší bytostí. Je důležité, aby vás zvolené Boží jméno inspirovalo a obracelo od světského k Božství v nás.

Džapu je jednoduché začlenit do naší duchovní praxe, i když nemáme čas na formální meditaci. Může být snadno praktikována v tichosti kdekoliv a kdykoliv. Při všech našich každodenních činnostech nám přináší okamžitý pocit klidu a štěstí. Při provádění džapy bychom se neměli o nic snažit, ani chtít dosáhnout něčeho konkrétního, jen být upřímní a mít lásku k Bohu. (Matka Meera Odpovědi I a II.)

Přehnaná meditační praxe může často posílit pýchu a ego místo jejich zmenšení. Cesta do srdce k nejhlubšímu Já vede skrze pokoru a upřímnou oddanost. Jako Pán Krišna říká v Bhagavadgítě: „Jako zbožný dar přijímám i list, květ, plod či vodu od každého, kdo Mi je s oddaností a láskou obětuje.“ (Překlad R. Janíček, 9/26)

Když vnitřně rostete, ego se zmenšuje. Meditace, džapa a modlitba ego oslabují.